Aoi™Tenshi™Studio™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aoi™Tenshi™Studio™

Aoi™Tenshi™Studio™
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Lost remember...[+16, +18]

Go down 
3 posters
AuthorMessage
×Vαnι†ÿ×
Aoi^Tenshi Member
×Vαnι†ÿ×


Posts : 47
Join date : 2011-01-18
Age : 27
Location : Nightmare before X-mas :x...

Lost remember...[+16, +18] Empty
PostSubject: Lost remember...[+16, +18]   Lost remember...[+16, +18] EmptyWed Jan 19, 2011 12:44 am

LOST REMEMBER


PROLOG



Este noapte, sau poate este zi. Nici eu nu mai stiu. Stiu doar ca in jurul meu este un intuneric de nedescris caruia nu'i pot rezista. Unde ma aflu oare? Privesc pierdut in jurul si tot ce vad este un vid intunecat. Acest purtagoriu este de nesuportat. Focurile iadului se imbina cu frigurile mortii, iar trupul meu este cuprins de spasme puternice ce ma fac sa'mi pierd mintile. Incerc sa deschid ochii dar tot ce fac este sa ma obosesc si mai tare. Stiu prea bine ca as putea sa cedez si sa las intunericul sa ma absoarba cu totul. Dar daca cedez, oare fac bine? Nu pentru ca am motive bine intemeiate pentru a trai. Dintr'o data mintea incetosata isi aminti de singura persoana care nu merita singuratatea. Micuta Angelique, care ma astepta acolo sa revin. Corpul meu cuprins de spasme incepe sa arda. As vrea sa tip, sa ma rostogolesc, orice numai sa scap de fierbinteala aceea. Jumatate din corpul meu, care este amortit din cauza veninului, arde acum. O conexiune rupta se vindeca - innodata de degetele arzatoare ale flacarilor.
Dogoarea nestavilita continua sa'si faca de cap.

Poate trecusera secunde sau zile, saptamani sau ani, dar intr'un tarziu timpul incepu sa insemne ceva din nou. Trei lucruri se intamplasera in acelasi timp; crescusera unul dintr'altul asa ca nu eram sigur care fusese primul: timpul isi relua cursul, greutatea veninului scazu, iar eu am devenit mai puternic. Simteam cum imi revine din ce in ce mai mult controlul asupra corpului meu si in acele momente puteam marca trecerea timpului. Incerc sa deschid din nou ochii, dar aceeasi oboseala ma cuprinde. Trupul meu continua sa arda, dar focul pare mai bland sa data asta. Imi misc degetele de la picioare si strang in pumni cearsaful. Dupa cateva minute durerea focului incepu sa se retraga din degetele de la maini si picioare. Se retragea incet, dar, macar disparea. Poate ca asta era finalul. Dar dintr'o data m'am simtit foarte rau. Focul din gat nu era la fel ca inainte. Nu numai ca imi ardea gatul, dar il simteam si foarte uscat. Eram atat dwe insetat! Un foc arzator si o sete la fel de arzatoare.
Inima mea o lua la goana, batand puternic. Focul, care acum zvacnea in piept ducea o lupta inauntrul meu. Inima incerca sa lupte cu fierbinteala, dar se parea ca si ea si focul pierdeau. Focul se micsora treptat, iar inima mea se oprii.
Nu se mai auzea nici un sunet, nici macar o respiratie. Nici macar respiratia mea.
Apoi am deschis ochii si am privit cu uimire si incantare tavanul de culoarea cerului senin de deasupra mea.



CAPITOLUL 1

"Ne contopim unul cu altul asemenea unor note, pentru a crea o melodie incantatoare..."

****

Un an. Oare poate timpul sa treaca mai repde de atat? Imi amintesc durerea si fierbinteala de parca ar fi fost ieri si totusi a trecut un an de atunci. Ma ridic din pat si casc zgomotos. Imi trec mana prin par si cu pasi mici ma indrept spre baie. Dau drumul la apa lasand cada sa se umple, iar apoi intru in camera pentru a'mi pregatii hainele. Am deschis dulapul urias si am privit nauc in el. Mi'am scos o pereche de blugi negrii cu taieturi si lanturi, si un tricoul rosu ce avea scris pe el "Gree ul vrri em vulr mru s'lol ". Ma uit putin la el vrand parca sa inteleg acea inscriptie ciudata. Am oftat putin ofticat, iar apoi imi indrept pasii spre baie. Dupa ce ma dezbrac intru in cada, lasand apa sa'mi rasfete trupul. Dupa zece minute ies din baie si aud melodia "Uso", al celor de la Sid. Ridic mobilul dupa pat si raspund plictisit.
-Deah, spun eu in timp ce'mi luam boxerii pe mine.
-Alexander William Smith, misca'ti fundu'l odata! striga prietenul meu.
-Chris, daca nu ai fi prietenul meu cel mai bun te'as strange de gat, spun eu si il aud razand. Mormai o injuratura si inchid telefonul, imbracandu'ma rapid. Imi pun cei doi cercei in buza, ma incalt si ies in fuga din camera coborand scarile imensei vile.
-Am plecat! strig eu stiind ca mama sau sormea ma vor auzi. Ies afara si observ masina ce ma astepta in fata portii. Deschid usa din spate si intru in masina dand noroc cu baietii de acolo.
-Ai auzit vestile? ma intreba Josh.
-Ce vesti? intreb eu curios.
-Scoala de vampiri se va uni ca sa spun asa cu scoala muritorilor si varcolacilor, spune Chris.
-Minunat, mormai eu.
-Si asta nu e tot, se vor alege cate doi elevi din fiecare scoala pentru a face pe gardienii!
-Vrei sa spui doi elevi muritori? Dar e imposibil! spun eu mirat.
-Nu toti oamenii sunt orbi, multi au afla de noi, dar putini au mai trait dupa aceea, spune Josh.
-Din nou, minunat, spun eu si tac din gura. Imi rezem capul de geam, asteptand sa ajungem la academia de vampiri "Florile noptii".
Pe tot drumul nimeni nu a mai spus nimic, fiecare fiind ocupat cu diverse activitati. Eu unul stateam si imi beleam ochii pe geam ca idiotul asteptand sa ajungem mai repede.

Alexander: https://2img.net/h/i1014.photobucket.com/albums/af270/xMeGPoiDx/Anime/Boys/caption-561342-20100416021649.jpg
Chris: https://2img.net/h/i218.photobucket.com/albums/cc97/Meme11391/Anime%20Boy/ikki2.jpg
Josh: https://2img.net/h/i226.photobucket.com/albums/dd263/pucca995/anime%20boy/110653.jpg

__________________

Deci pentru moment asta e tot :)
Sper sa va placa
Chu :*
Back to top Go down
Hikaru
Aoi^Tenshi Member
Hikaru


Posts : 319
Join date : 2011-01-15
Age : 30
Location : Eh Undeva , Pe Acolo ^^

Lost remember...[+16, +18] Empty
PostSubject: Re: Lost remember...[+16, +18]   Lost remember...[+16, +18] EmptyFri Jan 21, 2011 2:49 am

Asteptam cu nerabdare capitolul 2 ^_^
Frumos realizat imi place .
Back to top Go down
×Vαnι†ÿ×
Aoi^Tenshi Member
×Vαnι†ÿ×


Posts : 47
Join date : 2011-01-18
Age : 27
Location : Nightmare before X-mas :x...

Lost remember...[+16, +18] Empty
PostSubject: Re: Lost remember...[+16, +18]   Lost remember...[+16, +18] EmptyFri Jan 21, 2011 1:33 pm

Uite capitolul doi si mersi pentru comentariu :)


CAPITOLUL 2

-Yasmine P.O.V.-



"Amintirea este cel mai pretios diamant al sufletului."
******


Am deschis ochii si am privit somnoroasa ceasul. Abia 6:30. Ok, deci aveam timp sa ma pregatesc. M'am ridicat din pat si am intrat baie dand drumul la apa. M'am deszbracat si am pasit sub dus lasand apa sa'mi mangaie trupul. Am oprit apa dupa 5 minute si am iesit din baie indreptandu'ma spre dulap. Mi'am luat pe mine o pereche de boxeri negrii si un sutien de aceeasi culoare. Mi'am ales un maieu rosu de la BSB cu decolteu adanc pe care scria "Just do it...", si o pereche de blugi grii de la MIss Sixty. In picioare mi'am luat tenisii preferati de la Converse si jambierele de la Grang Prix. Mi'am pus bratarile si cerceii de la Aldo, si mi'am luat geanta de la Koton in care am aruncat cateva carti si un caiet si am iesit din camera. Am coborat scarile si am intrat in bucatarie. La aragaz pregatind ceva de mancare statea doica mea Luise, care avusese grija de mine de cand murisera ai mei.
-Buna dimineata, Luise, spun eu zambind.
-Buna dimineata, copila! Ai dormit bine?
-Da doica, spun eu pe un ton decil. Mi'am luat ceasca cu model francez, umpluta cu ceai de flori de portocal si am iesit pe terasa indreptandu'mi privirea spre mama-natura.
Mireasma proaspata de iarba in care straluceau picaturile de roua, incepuse sa se amestece cu mirosul dulce al florilor si cu cel usor amarui al batranilor stejari. Cerul, din rosu insangerat, cu fusese la inceput, deveni trandairiu, dar si aceasta culoare fu repede inlocuita de un turcoaz intens care pana la urma, odata cu aparitia soarelui se preschimba intr'un albastru ca floarea de in. Am intrat inapoi in bucatarie si am lasat ceasca pe masa.
-Luise, am plecat, spun eu si zambesc cald.
-Bine, sa ai grija, spune doica.
Am aprobat si am iesit din casa indreptandu'ma spre academia de vampiri "Florile Noptii". Cand am ajuns aproape de padure am simtit un miros intepator si dulceag de sange. Ochii mei albastrii isi transformara culoarea intr'un rosu sangeriu. Parul de un blond deschis asemeni spicului de grau, incepu sa se inchida la culoare devenind negru. Gatul incepu sa'mi arda. Mi'am scuturat capul, incercand sa nu dau importanta gustului imbietor al sangelui. Am intrat in padure si am inceput sa alerg rapid spre academie. Cu cat ma afundam mai mult in padure, cu atat mirosul sangelui disparea, iar culoarea ochilor si a parului revenira la normal. Cand am ajund aproape de academie, Alexander si gasca lui imi iesire in cale. L'am privit pe brunet, analizandu'l cu coada ochiului.
Parul scurt ii era fluturat de vant din cauza vitezei. Buzele carnoase si rozalii ce ii ofereau senzualitate, erau arcuite intr'un zambet strangar in timp ce discuta cu baieii. I'am privit trupul, analizandu'i imbracaminte mai mult din plictiseala. Purta un tricou rosu cu o inscriptie pe el de la Twist, o pereche de blugi de la Levi's, iar in picioare avea o pereche de skateri de la Globe.
Am cascat plictista. Se parea ca nou-nascutul era un pusti de bani gata.
-Hey Yamashita, strig eu iar cei trei isi intorc privirea spre mine. Il vad pe brunet privindu'ma cu uimire, deoarece nu multi stiu ca este fiul cel mai mic al celebrului clan Yamashita. Draguti skateri, adaug eu afisand cel mai seducator zambet al meu. In mortii ei de treaba, de cand flirtam eu cu un nou-nascut? Tocmai eu, un pur-blood veritabil, nepoata conducatorilor consiliului de vampiri.
-Multam, spun el si ma minunez de cat de frumoasa avea vocea. Fuck, trezeste'te Yasmine, ca nu'i bine sa dormi pe tine!
-Globe, ha? intreb eu sarind langa el pentru a'l auzi mai bine.
-Aham! Tenisii tai sunt de la Converse, nu? intreaba el afisand un zambet dulce. Dragut, baiatul stia despre ce vorbeste iar eu inebunisem de tot, deoarece discutam despre incaltaminte.
-Converse, aprob eu si zambesc. Il privesc cu coada ochiului si vad ca avea acelasi zambet strengar de mai devreme. Vai de capul meu, copilul asta o sa ma omoare. Privesc in jurul nostru si observ ca ceilalti doi baieti, Chris si Josh, disparusera din peisaj. Perfect! M'am uitat putin inainte si am vazut academia. Am simtit ca Alexander s'a oprit si m'am intors dupa el.
-S'a intamplat ceva? intreb eu.
-Nu, doar ca mi'a pierit cheful de ore, spune el.
Un zambet ironic imi paru pe chip. Mi'am lipit usor trupul de al lui si l'am privit in ochi. Ma astptam sa se rusineze, dar el a ranjit usor. WTF? Baiatul asta se juca cu mine sau ce?
-Esti cam grabita, nu crei? intreba el pe un ton batjocorito. Am facut ochii mari. Cine ar fi crezut ca acest baiat o sa'mi tina "piept". Niciunul dintre tipii din scoala nu'mi rezista. Intotdeauna gandeau dupa cum le atarna intre picioare, mai greu, mai usor. Dar uite ca domnul Alex aici de fata avea creier, si stia sa'l foloseasca. Am zambit si mi'am lipit buzele de ale lui, asteptandu'i reactia. M'am impins cu usurinta si a ras batjocoritor. Deja se stransesera mai multi colegi, care se uitau socati la noi. Ii puteam auzi pe unii care susoteau usor, spunand ceva de genul: "Ori Yasmine si'a pierdut farmecul, ori tipul e dat dracu!". Am scrasnit din dinti usor nervoasa. Alexander se apleca spre mine.
-Daca tu crezi ca eu sunt ca toti idiotii din scoala te inseli amarnic! Yuzuki te cunosc de trei ani, inca din vremea cand eram om si stiu ce'ti poate pielea, asa ca stai cumonte in banca ta si nu te juca cu focul! imi sopti el la ureche si pleca spre academie. M'am ridicat in picioare si am privind furioasa in jurul meu.
-Voi ce mortii vostrii va uitati asa la mine? Dispareti de aici pana nu ma enervez mai rau! suier eu si imediat am ramas singura. am sarit peste cateva crengi, apoi am aterizat in fata academiei si am intrat in ea.

Yasmine cand este normala: https://2img.net/h/i251.photobucket.com/albums/gg283/Tyuri_Mist/lover1.jpg
Yasmine cand se transforma: https://2img.net/h/i233.photobucket.com/albums/ee263/Shadowerewolf/Anime%20Vampire/Vampiregirl.jpg

__________________

Atata pentru azi, astept comentariile voastre
Chu :*
Back to top Go down
Yuji Sakai
Aoi^Tenshi Member
Yuji Sakai


Posts : 5
Join date : 2011-01-16

Lost remember...[+16, +18] Empty
PostSubject: Re: Lost remember...[+16, +18]   Lost remember...[+16, +18] EmptyFri Jan 28, 2011 11:37 am

WoW u ai scris tot asta:-? daca da esti tare :)) :D
Back to top Go down
×Vαnι†ÿ×
Aoi^Tenshi Member
×Vαnι†ÿ×


Posts : 47
Join date : 2011-01-18
Age : 27
Location : Nightmare before X-mas :x...

Lost remember...[+16, +18] Empty
PostSubject: Re: Lost remember...[+16, +18]   Lost remember...[+16, +18] EmptyFri Jan 28, 2011 11:10 pm

Eu le'am scris :d

CAPITOLUL 3

-ALEXANDER P.O.V.-


"Sentimentele sunt ca animalele salbatice - nu ne dam seama cat sunt de feroce, pana nu le deschidem custile."
****

-Daca tu crezi ca eu sunt ca toti idiotii din scoala te inseli amarnic! Yuzuki, te cunosc de trei ani si stiu ce'ti poate pielea, asa ca stai in banca ta si nu te juca cu focul, ii soptesc eu la ureche si dispar in academie.
Stiam ca am socat'o cu gestul meu, dar sa mor daca'mi pasa. Josh si Chris aparura langa mine si privira amuzati. Puteam vedea pe fetele lor care era mtivul, asa ca nu era nevoie sa le citesc gandurile. Am zambit arogant si am dat din umeri in semn de raspuns la intrebarea nerostita de cei doi.
-Unde naiba ati disparut, fratilor? intreb eu privindu'i.
-Josh isi uitase telefonul in masina si ne'am dus dupa el, spune Chris.
-Aha, spun eu indiferent.
-Ce s'a intamplat cu tine si cu Yasmine? intreba Josh.
-Domnisoara "Eu controlez tipii din scoala" m'a sarutat, crezand ca voi face ca toti idiotii dupa aici, pun eu vizibil plictisit.
-Si tu ce ai facut? intreba Chris.
-Am impins'o si i'am spus sa stea in banca ei, spun eu dandu'mi ochii peste cap.
Cand am intrat in clasa toti ma privira cu ochi mari.
-Voi ce dracu va uitati asa? intreb eu privindu'i. Cativa dadura din umeri, iar trei baieti se apropiara de mine. Unul era roscat si avea ochii verzi, iar ceilalti doierau bruneti si ave ochii negrii ca si ai mei.
-Esti tare frate, spuse roscatul. Esti primul baiat cre se ia Yuzuki, adauga el.
-Mersi, spun eu ranjind.
-Eu sunt Kimiyura Axel, iar ei sunt Den si Rey Otaku, spune el iar eu ii privesc pe bruneti si observ erau gemeni.
-Incantat, eu sunt Alexander William Smith, spun eu si bat palma cu roscatul.
-Stai cu mine, spune Axel zambind. Banca de langa banca mea este goala, adauga el.
Am aprobat zambind. Mi'am aruncat rucsacul pe banca.
-Hai sa mergem afara, spun eu cascand plictisit. Josh, murmura ceva ca are de terminat o tema, iar Chris ca nu are chef. I'am injurat putin de toti sfinti, apoi am iesit din clasa indreptandu'ma spre acoperis. Pe drum m'am intalnit cu Den. am zambit si l'am salutat.
-Alex, ele sunt Adelle si Ame de Tournier, spune roscatul.
-'de Tournier? intreb eu. Tatal meu a facut afaceri cu tatal lor, adaug, explicandu'i lui Den cum de le cunosc.
-Tu esti Alexander Smith? intreba una dintre fete. O privesc si constat ca este satena si are ochi verzi.
-Da, eu sunt Alexander, spun eu. Tu trebuie sa fi Adelle, nu'i asa? intreb zambind usor. Satena incuviinta, iar eu am privit'o pe sora ei. Era bruneta si avea ochii negri ca si ai mei. Iar tu trebuie sa fi Ame, adaug eu. In acel moment, clopotelul care anunta inceperea orelor, suna. Am privit in jur cum toti elevii se indreptau spre clase.
-Alex, noi mergem in clasa, spune Den. Dau scurt din cap si dispar de langa ei. Ma opresc pe acoperis. Privesc in jur. Eram singur, perfect! M'am asezat jos, si am privit putin cerul, inchizand apoi ochii. O pala de vant imi flutura parul. am deschis ochii si in fata mea statea Yasmine.
-Ce vrei? intreb eu pe un ton rece.
-Pe tine, spune ea si eu incep sa rad batjocoritor. Ma ridic si dintr'o singura miscare am lipit'o de zidul iesirii pe acoperis.
-De ce? intreb eu. De ce dintre toti tipii de aici m'ai ales tocmai pe mine?
-Crezi ca eu stiu? intreba ea. Poate pentru ca esti diferit de toti! adauga ea si isi lipeste buzele de ale mele. Am oftat in sinea mea. Ma rog, ce'o fi o fi, asa ca de ce sa nu ma bucur de moment? Am lipit'o de mine si mi'am strecurat limba printre buzele ei. Blonda, isi duse mainile dupa gatul meu ridicandu'si un picior. I l'am prins si i l'am pus pe talia mea. Am sarutat;o pe gat, muscand'o usor. Mi'am trecut limba peste acel loc, intr'un mod pervers si vulgar. Acesta gemu si isi dadu capul pe spate. In acel moment telefonul meu suna. Am injurat printre dinti si m'am dat un pas mai in spate. Am raspuns, iar sora mea, Angelique imi spuse ca mama pleaca la tata in Vancouver.
-Ok, spun eu. Daca vrei pleaca si tu cu ea, sau mergi la colega, ma descurc, adaug si inchid. O privesc pe Yasmine.
-E totul in regula? intreba ea.
-Da, mama pleaca, iar sora m'a sunat sa'mi sunat zica, spun eu.
-Aha, murmura blonda. Ma apropii de ea si imi trec degetele pe obrazul ei.
-Vino diseara la mine sa mancam, voi fi singur, spun eu.
Acesta ma scruta odata cu privirea si aproba scurt. Am zambit dulce si am sarutat'o pe frunte.
-Ne vedem la 20:00, spun eu si dau sa plec insa fata ma prinde de mana. Ma opresc si o privesc. Stiam ce vrea si mai stiam ca si eu vreau acelasi lucru. Am lipit'o de mine si am sarutat'o apasat. dupa cateva minute bune, mi'am dezlipit buzele de ale ei, si am zambit, respirand greu.
-Nu ma mai satur de asta, murmura ea rosind. Am privit'o si am foat uimit sa vad cat era de schimbata fata de fata de dimineata.
-Da, nici eu, spun eu facandu'i cu ochiul. Nu uita, diseara la 20:00, adaug si intru in academie.
Cobor scarile si intru in clasa imediat dupa ce iesi profesorul. Imi iau ghiozdanul dupa banca si ma indrept spre usa.
-Pleci? intreba Josh. Ma intorc spre el si ii privesc pe Chris si pe Axel.
-Da, mi'a pierit cheful sa mai stau la ore, spun eu si ma intorc din nou spre usa. Ne mai vedem! strig iesind din clasa.


Acum poze cu personajele:

Axel
Ame
Adelle
Angelique
Rey
Den
Back to top Go down
Sponsored content





Lost remember...[+16, +18] Empty
PostSubject: Re: Lost remember...[+16, +18]   Lost remember...[+16, +18] Empty

Back to top Go down
 
Lost remember...[+16, +18]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The lost bloodline...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Aoi™Tenshi™Studio™ :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Jump to: