Aoi™Tenshi™Studio™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aoi™Tenshi™Studio™

Aoi™Tenshi™Studio™
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Oase arse.

Go down 
AuthorMessage
Loli.
Aoi^Tenshi Member
Loli.


Posts : 29
Join date : 2011-01-21
Age : 28

Oase arse. Empty
PostSubject: Oase arse.   Oase arse. EmptyFri Jan 21, 2011 2:25 am

Bun, deci am gasit povestea prin strafundurile calculatorului meu, nici n-am idee cand am scris-o, e veche, in orice caz. Totusi, pe-atunci aveam inspiratie sadica (: . Sper, totusi, ca o sa va faca placere sa cititi ficul.
Lectura placuta !


. Oase arse .


( Introducere )


- Misca-te mai repede, Yoh! ii striga fata tragandu-l tare de mana stanga, incercand sa il faca sa se ridice de la birou. Efortul era insa zadarnic; brunetul era cufundat in ganduri, urmarind atent desfasurarea clipului de pe ecranul calculatorului sau. Yoh... o sa intarziem. Din nou.
Dintodeauna, lipsa de interes afisata de baiat fata de punctualitate o scosese din sarite pe Maria. Oftand, renunta la a il mai trage, asezandu-se pe scaunul de langa el.
- Ce e atat de interesant? intreba roscata cu o voce usor plangareata, tacand insa instantaneu atunci cand ochii baiatului se fixara asupra ei, cu un aer analitic. Parea surprins de simpla ei prezenta. Plimbandu-si privirea de-a lungul trasaturilor ei, zambetul aparu pe figura lui cand se lovi de binecunoscutii ei obraji mult prea palizi, uitandu-se mai atent la ochii sai verzi usor oblici, refuzand insa categoric sa priveasca in ei.
- Haide, o sa intarziem. replica pe un ton sever, ridicandu-se, strecurandu-se pe langa fata pentru a ajunge la pat, luandu-si camasa de uniforma aruncata la intamplare pe marginea acestuia. Atunci cand Maria incerca sa se uite mai cu atentie la ecranul laptopului, il inchise brusc, scotandu-i alimentatorul din mufa. Ii zambi scurt, ciufulindu-i parul cu un aer impaciuitor.
Fata se ridica, zambind suficient de larg cat sa isi dezvaluie toti dintii; pana la urma aveau sa ajunga. Ii aplica un sarut scurt pe buze iesind inaintea lui din camera, in pas sprinten. Vazandu-se singur, Yoh ofta usurat, sprijinindu-se cu mana stanga de birou in timp ce isi inchidea nasturii camasii. Isi pipai cosul pieptului, privindu-si degetele brusc murdarite de un strat extrem de subtire de praf de culoarea pielii. Apasa mai tare, manjindu-se pe buricele degetelor de culoare. Ranji scurt, dezvelindu-si caninii, inchizandu-si complet camasa, mergand sa se spele pe maini. O urma apoi pe fata afara din casa.

***

- Doare? Tonul ironic al barbatului starni un fior rece de-a lungul sirei spinarii lui Yoh, in timp ce strangea din dinti.
- Bineinteles ca doare, idiotule! replica pe un ton evident iritat, urmat de un icnet usor. Simtea atingerea metalului fierbinte pana la a deveni rosu. Anestezicul usor pe care i-l aplicase James cu atatea ore in urma nu il ajuta decat foarte putin, facandu-l sa nu simta pe deplin durerea.
Inchizandu-si ochii strans, il lasa pe barbat sa isi termine treaba. "De ce m-am bagat in asta? Nu voi intelege niciodata pe deplin... sunt chiar atat de manipulabil incat sa ma faca sa cred ca eu vreau sa fac asta? Dar chiar am vrut... fara un motiv anume."

Si totusi...
- Nu face asta! Vocea incarcata de lacrimi a fetei il facu sa stranga din buze, subtindu-si-le chiar mai mult decat in mod normal. Ce ar fi putut sa ii spuna? Nu avea sa inteleaga niciodata!
- Nu e treaba ta , Emily! Intelege, trebuie sa fac asta daca vreau sa ma primeasca printre ei. Ce alta dovada de incredere le-as putea oferi?
- Lasa-i sa se mai gandeasca! Da-le timp!
- Timp in care sa ia o hotarare si mai drastica? Fi serioasa!
Intorcandu-se cu spatele se indeparta de fata, constient de faptul ca ea nu avea sa il urmeze. Nu ar fi trebuit sa se vada din nou, nu ar fi trebuit sa o lase sa afle. Amintirea stelei arse in omoplatul ei il facea insa sa o considere singurul aliat in afacerea aceea. Singura persoana in care putea avea incredere cat sa ii ceara un sfat.

- Am terminat, pustiule. Vocea lui James il trezi la realitate. Isi semnala atentia printr-un icnet dureros cand se ridica in capul oaselor, simtind pielea de pe pieptul lui intinzandu-se excesiv, lasandu-i impresia ca avea sa se rupa. Il privi cu surprindere pe cel din fata lui atunci cand acesta ii strecura in palma stanga o sticluta plina de un fluid galbui vascos, asupra caruia i se bloca privirea timp de cateva clipe. Deschise gura sa il intrebe ce era cu ea, insa acesta i-o taie scurt. O sa intelegi.
Simtindu-se impins de umar se intinse din nou pe masa, simtind cum pieptul ii e uns cu o substanta imposibil de caracterizat avand in vedere durerea pe care o simtea din zona aceea, suficient de intensa cat sa ii faca urechile sa tiuie. O sa intelegi...


Back to top Go down
 
Oase arse.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Aoi™Tenshi™Studio™ :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Jump to: