Aoi™Tenshi™Studio™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aoi™Tenshi™Studio™

Aoi™Tenshi™Studio™
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 The lost bloodline...

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Yone-chan
Aoi^Tenshi Member
Yone-chan


Posts : 80
Join date : 2011-01-15
Age : 27
Location : in your soul,mongrel~

The lost bloodline... Empty
PostSubject: The lost bloodline...   The lost bloodline... EmptySun Feb 06, 2011 3:26 am

Boon...deci asta e ficu` subsemnatei...are la baza imaginatia mea si putin din cartea "Materiile Intunecate".Enjoy The lost bloodline... 56135
DISCLAIMER:Carcaterele din "Materiile Intunecate" nu`mi apartin si nu am nici un profit de pe urma lor.

~The lost blood line~

Chapter one~Bloody dust

Se auzi un trosnet puternic in biblioteca.Alexandru fugi catre sala din care se auzise sunetul.Era sala in care era Elena.
-Auuchhh....spuse Elena de sub foarte multe carti.
-Ele...Fii si tu mai atenta fumeie.spuse Alexander dand cartile la o parte.
Elena se ridica cu greu de sub carti cu ajutorul unui bibliotecar si al lui Alexandru.Avea cateva zeci de zgarieturi pe maini fiindca purta tricou.S`a ridicat greoi fara sa dea drumul unei singure carti."Aventurile lui Sherlock Holmes" de Sir Arthur Conan Doyle.O tinea strans,desi avea o multime de zgarieturi pe mana nu ii dadea drumul.
-Elena,da drumul la carte.spuse Alexandru.
-Vreau eu s`o iau.raspunse fata cu par de nuanta ametistului.
Dupa ceva timp cei doi incheiara treaba plecara.In autobuz Elena nu se putea abtine sa nu citeasca din carte.Simtea ca ceva o leaga strans de personaj,dar nu stia ce...
Ajunsi acasa cei doi isi luara la revedere si plecara in drumul lor.Elena mergea fluierand pe sub frunzele verzi ale copacilor.Canta o melodie vesela si energica.La fel ca ea.Cand ajunse aproape de casa ei auzise un tipat ascutit de alaturi.Era vocea prietenei ei,Ingrid.
Elena fugi repede si gasi usa deschisa larg.Inauntru Ingrid statea pe jos,plina de sange in fata corpului bucatit al mamei sale.Fata cu par negru plangea cu lacrimi amare tinandu`si mama fara suflare.
-I-ingrid...spuse Elena sovaind in fata usii.
Elena se apropie si o lua pe Ingrid in brate murdarindu`se.Se uita atent la corpul inert de pe jos parca,cautand ceva.O puse pe Ingrid pe fotoliu si isi scoase telefonul.Cauta repede numele lui Alexandru in agenda si nu gasea.Injura printre dinti si imediat gasi numarul.
-Deci sa inteleg ca daca te injur functionezi?intreba si astepta sa sune.Dupa cateva secunde Alexandru ii raspunse.
-Prezent la datorie!zise baiatul razand.
-Auzi,vino repede la Ingrid.ACUM!spuse Elena severa.
-De ce?
-O sa vezi cand vii.spuse Elena si inchise.
Alexandru se uita cam ciudat la ecranul telefonului si ridica din umeri."Cine stie ce mai are in gand" isi spuse si se ridica de pe pat.Isi schimba tricoul,isi lua adidasii si pleca.Ii era lene sa`si ia bicicleta asa ca incepu sa alerge catre casa lui Ingrid.In drumul sau,vazu cateva masini de politie,dar nu le baga in seama.Odata ajuns la casa lui Ingrid o zari pe Elena rezemata de un copac.Se duse catre ea si zambi.
-Hei,am ajuns.
-Bun...spuse fata ganditoare.
-Deci?Ce s`a intamplat?intreba Alexander asezandu`se turceste pe iarba.
-Cand veneam,am auzit`o pe Ingrid tipand.Si cand am intrat avea bluza plina de sange si o tinea pe mama ei in brate.Numai ca,virgula,corpul era facut bucati.Vreau sa spun ca avea despartite de corp mainile si piciorul drept plus un glonte in umarul stang.Plus ca toata casa era ravasita.spuse Elena jucandu`se cu o suvita de par mov intre degete.
-Glumesti,nu?intreba Alexander confuz.La noi nu se intampla de astea...stii si tu.Orasul nostru e cel mai monoton din toate orasele de pe glob.Si in plus,ce ar vrea sa fure cineva de la...spuse brunetul dar se opri.Hai pana la politisti.
Alexandru se ridica si fugi la politisti.Elena se puse in spatele lui Alex pentru a auzi mai bine.
-Domnule politist ma scuzati....spuse Alexandru.
-Da?raspunse politistul intorcandu`se.
-In casa era un colier foarte vechi si pe cat de vechi pe cat de scump.Acela a fost furat?intreba baiatul.
-Voi face inventarul imediat.spuse grabit barbatul si pleca.
Alexandru si Elena se indepartara de imbulzeala si se dusera la acelas copac.Alexandru se rezema de o parte a copacului si incepu sa se afunde in ganduri.Nu stia cum sa'i zica Elenei.Nu era sigur ca o sa inteleaga.Incerca sa isi puna in ordine gandurile care erau ravasite.Colierul furat,moartea mamei lui Ingrid si atitudinea ciudata a Elenei ii bantuiau gandurile.Elena se chinuia sa priceapa ce naiba se intampla cu ea,de ce era atat de interesata de furt si omucidere,de ce i se parea ca daca se despartea de Alexandru pierdea o jumatate din informatiile totale.Cei doi stara tacuti pana cand Alexandru vorbi:
-Uite cum sta toata treaba asta.Toate se leaga de colier.
-Cred ca am realizat si eu asta.spuse Elena sec.Altceva?
-Mai tii minte cand ai fost cu mine la unchiul Asriel?intreba catre ea.
-La Oxford?Da.
-Pai acolo am auzit prima oara de Praf.
-Asa...si ce`i cu asta?intreba curioasa Elena.
-Pai colierul care a fost furat avea o incarcatura de Praf.Si oricine pune mana pe el poate sa creeze daimoni sau sa ii distruga pe toti.spuse Alexandru serios.Oricine l`a furat nu l`a luat doar pentru bani.Cineva vrea sa distruga Colegiul Jordan.
-Ce sa faca?!exclama Elena nelinistita.
-Exact ce am zis.Totul e mizat pe acel colier.
-Deci trebuie sa facem cumva sa`l recuperam,careva-sa-zica.zise.
-Pai da.
-Deci,urmatoarea directie,Oxford.spuse Elena ridicandu`se.
-Exact.
Cei doi mai ramasesera pe langa Ingrid putin.Apoi cei doi se dusera fiecare la casa lui pentru a`si face un strict necesar pentru calatorie.Plecau totusi in Anglia.Mama Elenei lucra la o companie aeriana si le facu rost imediat de bilete.
A doua zi,pe la ora 10,Alexandru si Elena erau deja in avion catre Anglia.Elena isi luase o carte,iar Alexandru statea linistit cu castile in urechi si uitandu`se pe geam.Calatoria fuse foarte plictisitoare,in ciuda conversatiilor dintre cei doi.

Capitolul doi in curand:]]
Back to top Go down
http://kenonomimi-paradise.forumgratis.ro/
indiana
Aoi^Tenshi Member
indiana


Posts : 3
Join date : 2011-02-06
Age : 36

The lost bloodline... Empty
PostSubject: Re: The lost bloodline...   The lost bloodline... EmptySun Feb 06, 2011 7:14 am

Foare curand speram :))...dar take yor time...nu am vrea sa neglijezi invatatul The lost bloodline... 901971 ... Prima parte e promitatoare....cele care urmeaza trebuie sa raspunda promisiunilor si sa fie o poveste criminala de care si Sherlock Holmes ar fi invidios The lost bloodline... 56135
Back to top Go down
Hikaru
Aoi^Tenshi Member
Hikaru


Posts : 319
Join date : 2011-01-15
Age : 30
Location : Eh Undeva , Pe Acolo ^^

The lost bloodline... Empty
PostSubject: Re: The lost bloodline...   The lost bloodline... EmptySun Feb 06, 2011 10:00 am

Suuuper The lost bloodline... 902691 .... Imi place , asteptam urmatoare parte si nu te grabi ... cele mai bune povesti se fac in timp The lost bloodline... 56135
Back to top Go down
Sponsored content





The lost bloodline... Empty
PostSubject: Re: The lost bloodline...   The lost bloodline... Empty

Back to top Go down
 
The lost bloodline...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Lost remember...[+16, +18]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Aoi™Tenshi™Studio™ :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Jump to: